F.A.Q-Warkoczyki

-1.Jak długo można nosić warkoczyki?

Średni czas noszenia to około 2 miesiące.

2.Co to jest przeplatanie warkoczyków i kiedy to najlepiej zrobić?

Przeplatanie polega na rozpleceniu warkoczyków z części głowy, najczęściej przód i boki i ponownym zapleceniu. Włosy syntetyczne są jednorazowego użytku dlatego przeplatanie zawsze wykonuję z nowych włosów. Przeplatanie możesz wykonać w dowolnym momencie.

3.Jak długo trwa zaplatanie?

Zaleznie od długości od 3 do 5 godzin.

4.Jak pielęgnować warkoczyki?

Pielęgnacja warkoczyków jest bardzo łatwa i nie różni się w gruncie rzeczy od pielęgnacji naturalnych włosów. Mycie-VIDEO: INSTRUKCJA MYCIA: najlepiej rozwodnionym szamponem . Najlepiej nawilżającym. Szampon  Seboradin  z białą rzodkwią pomaga gdy swędzi skóra głowy, Najlepiej nalać odrobinę szamponu do butelki z atomizerem i dopełnić wodą. Tak sporządzoną miksturą spryskać skórę głowy i wmasować do uzyskania piany. Spłukać wodą, starając się nie moczyć całej fryzury, aby nie obciążać włosów.
Suszenie warkoczyków trwa dosyć długo dlatego można użyć suszarki. Fryzurę można myć wedle potrzeby-ale im rzadziej tym lepiej ;) .Nie zaleca się częstszego mycia niż 1 w tygodniu, ponieważ, włoski które wychodzą wzdłuż warkoczyków, wychodzą głównie podczas mycia. Nawet u osób które mają włosy przetłuszczające się taka częstotliwość mycia jest wystarczająca. Warto tez dbać o skorę głowy podczas noszenia warkoczyków. Świetnie sprawdza się wcierka Jantar w sprayu, do kupienia np. w Hebe czy Super pharm. Można warkoczyki traktować oliwką, aby przy okazji odżywiać nasze włosy. Z własnego doświadczenia polecam Olejek Aussie3 miracle oil-jest świetny, bo nie obciąża i nie tłuści włosów.
A po zdjęciu warkoczyków warto zrobić włosom kuracje Jantar (na gorąco lub emolientowa), do kupienia za ok 10zl w  drogeriach.
*od ok. 4 minuty

5.Czy każdy może mieć warkoczyki?

Jeśli długość twoich włosów to minimum 10cm to już możesz miec warkoczyki.
Jeśli masz włosy cienkie to po prostu trzeba zrobić warkoczyki z mniejszej ilości włosów syntetycznych lub cieńsze warkoczyki. Ilość zaplatanych przeze mnie warkoczyków jest adekwatna do stanu i ilości Twoich włosów. Nie każdy może nosić 200sztuk warkoczyków z 7-8 paczek. Wygląda to fajnie ale skutki mogą być opłakane.

6.Czy to prawda, że warkoczyki niszczą włosy?

Jeśli ilość warkoczyków jest dostosowana do ilości i stanu Twoich włosów to warkoczyki na pewno nie zniszczą Ci włosów. Zapalenie mieszków włosowych zdarza sie czasem  i najczęściej wtedy gdy założy się za dużo warkoczyków i są one za grube.

7.Czy to prawda, że po zdjęciu warkoczyków włosów jest dużo mniej?

Gdy zdejmiesz warkoczyki jest wrażenie,że masz mało włosów. Ale to nic niezwykłego. Codziennie wypada nam ok 100 włosów, te włosy nie maja jak wypaść gdy nosimy warkoczyki, dlatego po ich rozpleceniu masz takie wrażenie. Warkoczyki kilkakrotnie zwiększają objętość naszych włosów, a to potęguje wrażenie małej ilości włosów po ich zdjęciu.

8.Jak się zdejmuje warkoczyki?

Odcina się warkoczyk na wysokości włosów naturalnych i rozplata, najlepiej przy pomocy grzebienia ze szpikulcem. Można to bardzo łatwo zrobić samemu . Najlepiej najpierw umyć głowę , nałożyć sporą ilość odzywki do spłukiwania i wmasować ją w odrosty. Zmyć odżywkę.
Potem należy rozczesać splątania, które powstały przy skórze.


9.Jak się zakańcza warkoczyki?

Za pomocą zgrzewarki lub prostownicy. Jest to najlepsza metoda w przypadku zgrzewanych warkoczyków, ponieważ przy jasnych warkoczykach nie powstają nieestetyczne czarne końce. Druga opcją są warkoczyki z puszczonym końcem, Specjalnie przygotowane przed zaplataniem włosy , po zapleceniu warkoczyków wkłada się na chwilkę do gorącej wody. Końcówki wówczas stają sie proste i gladkie. Nie musisz się obawiać, że tak zakończone warkoczyki rozplączą się.